Spausdinti

Nuotraukoje: Zita Vilkauskaitė 

Rugsėjo 30 dieną įvykusiame AB „ORLEN Lietuva“ ir Naftininkų profesinės sąjungos susitikime buvo patvirtinta Veiklos palaikymo skyriaus paslaugų administravimo grupės vadovės Zitos Vilkauskaitės kandidatūra į atstovų derybų grupę dėl ORLEN įmonių grupės Europos darbo tarybos (EDT) įsteigimo.

Z. Vilkauskaitės kandidatūrai pritarė ir bendrovės AB „ORLEN Baltic Retail“, UAB „ORLEN Apsauga“ bei UAB „ORLEN Service Lietuva“.

Primename, kad šių metų gegužės 19 d. profesinių sąjungų ORLEN-Energa (Lenkija), Naftininkų profesinės sąjungos (Lietuva) ir Zakladni odborova organizace Chemopetrol (Čekija) pirmininkai pateikė prašymą centrinei vadovybei PKN ORLEN SA inicijuoti Europos darbo tarybos (EDT) steigimo procedūrą ORLEN grupėje.

Norint pradėti derybas dėl EDT steigimo, būtina speciali atstovų derybų grupė, kurią sudarytų ORLEN grupės įmonių darbuotojai. Taigi, Lietuvos bendrovėms šioje derybų grupėje nuo šiol atstovaus Zita Vilkauskaitė.

Pažymėtina, kad Europos darbo tarybos tai – dariniai, į kuriuos tarptautinės kompanijos filialai iš Europos Sąjungos šalių deleguoja savo atstovus. Čia darbuotojai informuojami ir su jais konsultuojamasi dėl įvairių jų darbą paveiksiančių kompanijos sprendimų. Tai reiškia, kad, turėdami EDT, laiku gautume tikrą informaciją iš centrinės būstinės. Tuo pat metu pastarajai visų įmonių grupės filialų atstovai pateiktų informaciją apie esamą situaciją įmonėse. Tai suteiktų daugiau stabilumo: jei žinios būtų blogos, būtų  daugiau laiko pasiruošti ir sušvelninti neigiamas pasekmes. Taip pat EDT prisideda prie sklandesnio socialinio dialogo įmonių grupėje bei dar efektyvesnio darbuotojų atstovavimo, o tuo pačiu ir prie sklandesnės įmonės veiklos bei našumo.   

Linkime kolegei sėkmės naujoje veikloje!