Artimiausi renginiai

Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Mūsų partneriai

 

 

Balandžio 20 dieną, susitikome su AB „ORLEN Lietuva“ vadovais. Susitikime generalinis direktorius Michał Rudnicki pristatė ORLEN grupės artimiausio dešimtmečio strategiją, aptarti numatomi įgyvendinti investiciniai projektai.

Kaip teigė bendrovės vadovas, parengta strategija ORLEN2030, kurioje numatytos didžiulės investicijos ir naujos veiklos kryptys. Taip pat strategijoje iškelti ambicingi aplinkosauginiai tikslai – per artimiausią dešimtį planuojama ženkliai sumažinti anglies dvideginio emisijas, o iki 2050 m. CO2 išmetimai turėtų būti lygūs 0. 

Didžiausia numatoma investicija Mažeikių gamykloje – naujo konversijos įrenginio (BoB) statybos. Įrenginį planuojama pastatyti per 3 metus.

Planuojama, kad gamykloje bus įdiegtos naujausios technologijos, beveik neturinčios analogų pasaulyje, o ją atnaujinus iš naftos barelio bus galima gauti daugiau šviesiųjų produktų, geriau suvaldyti rizikas, susijusias su žaliavos kainų svyravimais, ir nepaisant jų dirbti pelningai.

Akivaizdu, kad tokie pokyčiai pareikalaus ne tik milijoninių investicijų, bet ir ženklių organizacinių pokyčių bendrovės viduje bei darbuotojų pastangų įsisavinti naujoves ir prisitaikyti prie sparčių pokyčių.   

Jau dabar aišku, kad darbuotojai turės įgyti papildomų žinių ir įgūdžių naujai ir sudėtingai įrangai suvaldyti, nuolat tobulėti ir kelti savo kvalifikaciją.

Kadangi technologijos beveik neturės analogų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje, suprantama, jog ir specialistai turi būti aukšto lygmens, turintys atitinkamą kvalifikaciją – juk dirbti su tokiais sudėtingais įrenginiais gali ne bet kas.

Planuojamų pokyčių tikslas – išlaikyti mūsų gamyklos konkurencingumą rinkoje ir didesnis pelnas. Siekiai suprantami, juk verslas turi nešti papildomą naudą.

Tačiau visus šiuos ambicingus tikslus padeda pasiekti ne kas kitas, o kompetentingi darbuotojai. Pandemija atskleidė, kad jų bendros pastangos ir susitelkimas padėjo bendrovei išlaikyti veiklos tęstinumą. Tad akivaizdu, kad darbuotojų indėlis turi būti atitinkamai įvertintas.

Esu tikra, kad minėtų pokyčių perspektyvoje sklandus ir realus socialinis dialogas, tarpusavio sutarimas bei geranoriškas bendradarbiavimas įgauna dar didesnę reikšmę.

Viliuosi, kad kolektyvinės derybos, kurių pradžia planuojama jau šią vasarą, bus dar vieno naujo vaisingo etapo pradžia visiems mums.

 

Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Sonata Samoškienė

Joomla Template by Joomla51.com