Spausdinti

Iki gegužės 3 dienos kartu su gyventojų pajamų deklaracija galima pateikti ir prašymą skirti paramą profesinėms sąjungoms – 0,6 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Tai galima padaryti tik nuotoliniu būdu Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS).

Tai gyventojams papildomai nekainuoja, tačiau profesinei sąjungai yra didelė paspirtis vykdyti savo veiklą teikiant kokybiškas darbuotojų atstovavimo paslaugas. 

„Nors pandemija neišvengiamai pakeitė ir mūsų veiklos planus, visgi ji nesutrukdė laiku teikti reikiamą pagalbą nariams, juos konsultuoti. Šiemet laukia dar vienas svarbus uždavinys – pasiruošimas kolektyvinėms deryboms ir AB „ORLEN Lietuva“, UAB "ORLEN Service Lietuva" ir Mažeikių politechnikos mokyklos naujų kolektyvinių sutarčių projektų parengimas. Jau pradedame komunikaciją su darbuotojais, renkame jų lūkesčius, kuriuos apibendrinę  tikimės pateikti darbdaviui“, - sako NPS pirmininkė Sonata Samoškienė ir priduria, kad  surinktos lėšos bus skiriamos šiai veiklai bei kitiems suplanuotiems darbams.

Kodėl tai nieko nekainuoja?

Parama gyventojams nekainuoja, nes ji yra skiriama iš praeitais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Todėl tuo atveju, jeigu gyventojas apskritai atsisakys skirti paramą, ta suma ir liks valstybės biudžete, kai tuo metu galėtų būti didelė paspirtis ne tik profesinėms sąjungoms, bet ir kitoms organizacijoms ar meno kūrėjams. Pažymėtina, jog paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams, galima skirti iki 1,2 proc. GPM, politinėms partijoms - iki 0,6 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc. (kiekvienam jų skirti atskiri prašymo formos langeliai). Taigi, remdami profesinę sąjungą, galite vienu metu paremti ir pasirinktą politinę partiją bei, pavyzdžiui, mokyklą ar darželį, tereikia atitinkamai pažymėti prašymo formos langelius.    

Kaip pateikti prašymą 0,6 proc. GPM paramai?

– Per VMI mobiliąją programėlę, kurią galite atsisiųsti iš App Store ir Google play.

– Per tinklalapį www.deklaravimas.vmi.lt naudojant internetinės bankininkystės prisijungimus.

Pildydami paramos skyrimo formą (FR0512 4 versija), užpildykite visus būtinus laukelius:

1 – Jūsų asmens kodas
3V – Jūsų vardas
E1 – pasirinkite skaičių: 3 (gavėjo tipas)
E2 – gavėjo (NPS) identifikacinis numeris (kodas): Naftininkų profesinės sąjungos kodas 167209442
E4 – įrašykite savo pasirinktą skiriamą procentą (daugiausiai – 0,6 %)
E5 – įrašykite, iki kada skiriate paramą (ilgiausiai iki 2024 m.).

Šiuo atveju prašymo 5 laukelyje reikia įrašyti 2020 m., o E5 laukelyje − 2024 m. Pagal tokį Prašymą paskirta pajamų mokesčio dalis bus pervesta nuo 2020, 2021, 2022, 2023 ir 2024 m. gautų pajamų.

SVARBU: prašymą skirti 0,6 proc. GPM paramą profesinei sąjungai galima pildyti tik pateikus metinę pajamų deklaraciją.