Spausdinti

Pastarosios savaitės nebuvo lengvos visiems. Ne tik dėl darbų – dėl grėsmės, kuri kasdien darėsi vis artimesnė. Visoje šalyje auga žmonių skaičius, kuriems nustatytas koronavirusas. Tik laiko klausimas, kada virusas realiai pasieks ir Mažeikius. 

Jau dabar matyti, kad darbdavys ėmėsi savalaikių ir griežtų prevencinių priemonių. Mes stebime kiekvieną darbdavio iniciatyvą ir pritariame – dabar kaip niekad reikalingas atsakingumas ir sąmoningumas. Mūsų visų ir kiekvieno atskirai. 

Todėl teigiamai vertinu žmonių aktyvumą, jeigu jiems kyla įtarimų, kad kažkas nesilaiko karantino sąlygų ar Vyriausybės nustatytų taisyklių. Supraskime – šiandien mūsų visų požiūris į discipliną lems ar mes išvengsime liūdno ir skaudaus Italijos scenarijaus. 

Aš labai viliuosi, kad jūs saugote save ir savo artimiuosius, o tuo pačiu – ir kolegas darbe. Kad vengiate susibūrimų, laikotės bent metro atstumo, mažiausiems vaikams neleidžiate žaisti žaidimų aikštelėse, o didesniems – stadionuose ir aikštynuose. 

Vaikai šią ligą perserga lengvai. Tačiau jie gali ją parnešti jums, jūsų tėvams, jūsų kaimynams. Per jus ir - jūsų bendradarbiams. Būkime sąmoningi, supraskime, kad apribodami savo gyvenimą dabar, mes sutrumpinsime karantino laiką. Ir priešingai, jeigu manome, kad visi apribojimai yra nieko verti, galime prisišaukti dar rimtesnių apribojimų ir, kur kas blogiau – padidinti viruso plitimą. 

Primenu, kad bendrovės darbuotojams, neseniai grįžusiems iš koronaviruso paveiktų šalių, Vyriausybės priskiriamų prie rizikingų šalių (sąrašas pateiktas Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje), jei įmanoma, bus suteikiama galimybė dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti (pvz.: technologinių įrenginių operatoriams ir pan.), darbuotojai bus nukreipti į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą.

Dabar labai svarbu save saugoti ir nuo kontaktų su žmonėmis, kurie grįžta į Lietuvą. Šiomis dienomis matome, kad valstybė padeda grįžti tautiečiams iš įvairių šalių. 

Tad nerizikuokime. Mūsų darbuotojai jau informavo apie porą kolegų, kuriuos įtarė kontaktavus su žmonėmis, grįžusiais iš Anglijos, Norvegijos, Ispanijos ar kitų šalių. Buvo net įtarimų, kad įmonės vadovai ignoravo kai kuriuos pranešimus. Tačiau tai netiesa – pati pasitikslinau, darbdavio atstovai bendravo su visais darbuotojais, apie kuriuos gavo informacijos. Išsiaiškinta, kad bendradarbių įtarimai dėl kontaktų su grįžusiais iš užsienio nepasitvirtino. 

Bet tai nereiškia, kad mes visi neturime likti budrūs. Jeigu tik kils įtarimų, susisiekite su mumis, mes taip pat padėsime. Šiandien nėra nieko svarbiau, kaip atsargumas. Be abejo, perlenkti lazdos taip pat neverta, tačiau geriau apsidrausti, negu nutylėti. 

Saugokite save, artimuosius ir kolegas!

NPS pirmininkė  Sonata Samoškienė