-->

Artimiausi renginiai

Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Mūsų partneriai

 

 

Praėjusios savaitės pabaigoje Naftininkų profesinė sąjunga pasirašė susitarimą su bendrovės „ORLEN Lietuva“ generaliniu direktoriumi dėl kolektyvinės sutarties. Ji išlieka ir galios visus 2020 m. Rastas susitarimas ir dėl konfliktą įžiebusio sutarties punkto, reglamentuojančio darbo užmokestį keičiant darbo grafikus.

 Darbdavio gerumas – profsąjungos įdirbis

„Taip, šie metai tikrai nebuvo lengvi, tačiau mes juos baigiame susitarimu. Sutikome su kompromisu. Ginčytame sutarties punkte 24 val. įspėjimo terminą keičia 48 val. Tai yra, darbdavys įsipareigojo, kad jeigu darbuotojas bus įspėtas apie jo darbo grafiko (pamainos) keitimą bendrovės iniciatyva prieš mažiau nei 48 val. iki darbo pradžios pagal pakeistą darbo grafiką, tokiu atveju už pirmą pamainą mokama dvigubai“,- susitarimo esmę pateikia NPS pirmininkė Sonata Samoškienė.

Jos teigimu, toks kompromisas priimtas siekiant išsaugoti kolektyvinę sutartį.

 Mes žinome, kad darbdavys pradėjo skleisti informaciją, jog visos sąlygos, numatytos kolektyvinėje sutartyje, būtų pradėtos taikyti darbdavio iniciatyva. Norėtųsi priminti, kad sutartyje surašytos garantijos yra ilgų mūsų derybų rezultatas. Darbdavys pats šių sąlygų nesukūrė. Dėl jų derėtasi daugelį metų. Savaime niekas, be profesinės sąjungos iniciatyvų, neatsirado“,- primena NPS lyderė.

Netesybas pastebėjo drąsūs darbuotojai

 Profesinė sąjunga dėkoja tiems keliolika darbuotojų, kurie šių metų pradžioje nepabūgo darbdavio įtakos ir informavo NPS apie, jų manymu, vykdomą kolektyvinės sutarties pažeidimą. Tada ir prasidėjo visa šių metų epopėja dėl įspėjimo terminų keičiant darbo grafikus ir apmokėjimo sąlygų.

Darbdavys, iki tol ignoravęs susitarimo punktą, vis tik pradėjo mokėti iki 48 val. informavus darbuotojus. Tačiau tik nuo tos akimirkos, kai NPS kreipėsi į Darbo ginčų komisiją. Tad darbdavys jau šiais metais moka ir nuo kitų metų pradžios bus mokama pagal naują susitarimą.

 „Suprantu, kad šis punktas nėra aktualus visiems. Vis tik jis svarbus gana didelei daliai darbuotojų. Tačiau labai norėčiau akcentuoti – 2018 m. nebuvo ir 48 val. termino. Taigi, mes turime kompromisą. Kuris suteikia geresnes sąlygas nei turėjome iki 2019 m. Be abejo, NPS galėjo užsispirti ir tęsti teisminius ginčus. Nors pirmoji instancija mums buvo nepalanki. Tačiau toks užsitęsęs konfliktas niekam naudos nebūtų atnešęs. Artėjančios Šv. Kalėdos yra puikus metas susitarimams ir susitaikymui“-teigia S. Samoškienė

Joomla Template by Joomla51.com