-->

Artimiausi renginiai

Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Mūsų partneriai

 

 

Atlikus Naftininkų profesinės sąjungos (NPS) narių apklausą, paaiškėjo, kad profesinė sąjunga vertinama kaip aktyvi darbuotojų teisių gynėja. O į klausimą, kas paskatino tapti NPS nariu, populiariausi atsakymai buvo, kad tai daryti skatina darbuotojų atstovavimas kolektyvinėse derybose ir galimybė gauti teisinę pagalbą, jeigu to prireiktų. Taip pat dažnai paminėtas ir pasitikėjimas organizacija.

 

Tikisi dar didesnio aktyvumo

 

„Šiuo metu NPS yra 595 narių. Tiek pateikėme ir anketų. Užpildytų gavome 140.  Procentas nemažas, sociologai sako, jog tokio užtenka, kad apklausą laikyti reprezentatyvia. Tiesa sakant, panašaus rezultato ir laukėme, nes pirmas kartas nebūna labai masiškas. Tokias apklausas vykdysime kiekvienais metais. Tikimės, kad su metais augs ir užpildytų anketų skaičius“,- sako NPS pirmininkė Sonata Samoškienė.

 

Iš viso anketose NPS nariams buvo pateikta 10 klausimų. Džiugina, kad į klausimą „Kaip vertinate savo susipažinimą su profesinės sąjungos veikla?“, net 86 procentai respondentų atsakė, jog gerai arba labai gerai. „Viena iš pagrindinių mano užduočių, tapus NPS pirmininke, buvo padaryti organizacijos veiklą kuo skaidresne. Nariai turi gauti visą juos dominančią informaciją. Kaip matome iš apklausos rezultatų, einame teisingu keliu“,- rezultatus vertina S. Samoškienė.

 

Nori mokymų ir kvalifikacijos kėlimo

 

Apklaustieji taip pat į priekį iškėlė teiginius, jog profesinė sąjunga aktyviai dalyvauja atstovaujant darbuotojų interesus ir yra svarbi užtikrinant darbuotojų teisių bei pareigų tinkamą įgyvendinimą.

 

Taip pat NPS nariai pažymėjo, jog jiems labai svarbu, kad profesinė sąjunga vykdytų narių profsąjunginį, visuomeninį, ekonominį, teisinį švietimą ir mokymą. Padėtų jiems kelti savo kvalifikaciją. Atstovautų darbuotojų interesams teismuose, derybose su darbdaviu. Taip pat - nuolat teiktų pasiūlymus darbdaviui, dėl darbuotojų ir profesinės sąjungos narių socialinių, ekonominių garantijų bei teisių gerinamo.

 

„Kaip matome, mūsų organizacijos nariai pritaria, kad profesinė sąjunga turėtų gerinti visų darbuotojų socialines ir ekonomines sąlygas, ne tik profesinės sąjungos narių. Tai yra gana atsakingas požiūris. Taip pat mūsų organizacijos nariai nepritaria privalomam stojimui į profesines sąjungas. Tai taip pat - aukšto sąmoningumo ženklas”,- apklausos rezultatus apibendrina NPS lyderė.

 

Efektyviausia - kolektyvinės derybos

 

Klausimuose, koks, narių nuomone, yra efektyviausias būdas aptarti darbo užmokesčio, darbo saugos bei sveikatos aktualijas, respondentai atsakė, jog tai - kolektyvinės derybos su darbdaviu.

 

„Šie atsakymai mums dar kartą parodė, kad mūsų pastangos derantis su darbdaviu dėl kolektyvinės sutarties, buvo įvertintos. Be abejo, dar yra ką tobulinti, o ir darbdaviui reikia nuolat priminti, ką jis įsipareigojo pasirašydamas sutartį. Tačiau apklausa parodė, kad mūsų vykdyta veikla turi didelį narių palaikymą. Apklausos rezultatus vertiname kaip narių užduotis tiek mums, organizacijos vadovams, tiek ir bendrą visų įsipareigojimą kartu kovoti dėl savo teisių. Lengva nebus, bet su tokiu palaikymu, kokį turime, padaryti galime labai daug“,- ryžtingai apie perspektyvas kalbas NPS pirmininkė.

 

Joomla Template by Joomla51.com