Artimiausi renginiai

Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Mūsų partneriai

 

 

Kovo 19 d. Naftininkų profesinė sąjunga išsiuntė solidarumo laišką Danijos viešųjų paslaugų bei 3F profesinėms sąjungoms, kurios kovo 22 d. organizuoja mitingą siekiant atkreipti Danijos vyriausybės dėmesį į vilkinamas kolektyvines derybas viešajame sektoriuje.

"Su danais bendradarbiaujame jau bemaž trisdešimtmetį. Ypač geri santykiai susiklostė su 3F profesinėmis sąjungomis, su kuriomis esame įgyvendinę ir ne vieną sėkmingą projektą. Todėl negalime likti abejingais šiandieninei sudėtingai kolektyvinių derybų situacijai Danijoje ir reiškiame palaikymą ten už savo teises kovojantiems viešojo sektoriaus darbuotojams", - pabrėžia Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė.

Primename, kad Danijos viešojo sektoriaus profesinės sąjungos kovo 22 d. organizuoja daugiatūkstantinį mitingą, kurio tikslas - suplanuoti veiksmus siekiant atkreipti vyriausybės dėmesį bei grįžti prie derybų stalo. Planuojama, kad į mitingą susiburs per 10 000 profesinių sąjungų atstovų ir jis bus didžiausias iki šiol buvęs masinis susibūrimas Danijoje.

Pažymėtina, jog viešojo sektoriaus profesinės sąjungos pradėjo derybas dėl bendrų reikalavimų: darbo užmokesčio padidinimo mažas pajamas gaunantiems darbuotojams, ypač moterims, taip pat dėl tam tikrų profesinių grupių darbo valandų sumažinimo, kt.

Profesinės sąjungos mano, kad po 10 metų trukusios finansinės krizės ir darbo užmokesčio apribojimų jų reikalavimas pakelti viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokestį iki realaus, šiandieninę rinką ir pokyčius privačiame sektoriuje atitinkančio, dydžio yra visiškai teisėtas. Tačiau darbdaviai pademonstravo visišką nenorą derėtis ir streiko atveju grasina lokautu net 90 proc. viešojo sektoriaus darbuotojų.

Šiuo metu yra vykdomas tarpininkavimo procesas, ir iki oficialios jo pabaigos nei profesinės sąjungos, nei darbdaviai negali imtis jokių aktyvių veiksmų (pavyzdžiui, streiko ar lokauto).

 

Naftininkų profesinės sąjungos informacija

 

Joomla Template by Joomla51.com