Spausdinti

Vasario 20 d., minima Pasaulinė socialinio teisingumo diena. Ne paslaptis, jog COVID-19 poveikis kartu su geopolitine suirute, ekonomine krize ir stichinėmis nelaimėmis pastūmėjo socialinę pažangą atgal. Net jei karas ar žemės drebėjimas vyksta ne Lietuvoje, viso to padariniai nusirita ir iki mūsų. Pasunkėjusią infliacijos, didesnės atskirties, nežinomybės dėl rytdienos bei įtampos naštą tempiame kiekvienas mūsų. 

Kaip informuoja Jungtinės Tautos, šių metų dienos tema – kliūčių įveikimas siekiant socialinio teisingumo: ypatingas dėmesys šiemet skiriamas solidarumui ir dialogui, taip pat ir tarp socialinių partnerių – darbdavių, darbuotojų bei vyriausybės atstovų.

Nėra kito kelio situacijos subalansavimui, kaip gera valia siekti atsigręžti į žmogiškuosius saugumo ir socialinio teisingumo poreikius, pradedant nuo požiūrio keitimo – svarbiausia žmogus, o ne “tai tik verslas” filosofija. 

Be abejonės, įmonės lygmenyje būtina, jog ji išliktų konkurencinga ir generuotų pelną – tai svarbu. Tačiau nereikėtų pamiršti ir to, kad be nuoširdaus darbuotojų indėlio ir pelno nebūtų. Tad profesinės sąjungos visame pasaulyje  laikosi požiūrio, kad būtina išgirsti darbuotojų lūkesčius bei skirti pakankamai investicijų į tinkams darbo vietas. 

"Labai svarbu, kad darbuotojai gautų teisingą atlygį, neliktų atskirties tarp tos pačios kategorijos ir kvalifikacijos darbuotojų, o darbo užmokesčio sistema būtų skaidri, su aiškiai apibrėžtais kriterijais tam, kad darbuotojams nereikėtų spręsti mįslės, kodėl kolega už tą pačios vertės darbą gauna daugiau. Taip pat darbuotojai jaučiasi saugiau, kai jų pastoviosios atlyginimų dalies kilimo dydis neatsilieka nuo infliacijos rodiklio. Vadinasi, nėra kito kelio, kaip kartu su darbdaviu ieškoti sprendimų, padėsiančių didinti darbo užmokestį taip, kad darbuotojų perkamoji galia nemažėtų", - komentuoja Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė.

Ji sako, kad minėtos krypties laikosi ir Naftininkų profesinė sąjunga, nes nėra geresnio būdo dabartinėms problemoms spręsti, kaip įsiklausimas į vienas kito poreikius ir bendrų sprendimų ieškojimas, kad visi jaustumėmės saugiau.