Ką tik sveikinome vieni kitus su naujaisiais metais, tačiau jau dabar jaučiame kaip 2023-ieji įsibėgėjo, atnešdami nemažai pokyčių ir naujų iššūkių į mūsų kasdienybę. Šis laikotarpis tikrai neleidžia mums snausti komforto zonoje – turime būti budrūs ir žengti kartu su pasaulio pulsu, o tuo pačiu kūrybiškai ieškoti subalansuotų sprendimų, gerinančių mūsų gyvenimą.

Todėl labai džiaugiuosi, kad praeitais metais Naftininkų profesinės sąjungos gretos pagausėjo – į mūsų bendruomenę įsitraukė nauji nariai. Tiesa, su dalimi ilgamečių narių teko atsisveikinti, jiems sulaukus pensinio amžiaus.

Apie tai, kuo gyvename, norime pasidalinti šiame sausio „NPS aktualijų“ numeryje.

Štai viena „karščiausių“ metų pradžios temų - II pakopos pensijų fondai ir privalomas gyventojų įtraukimas į kaupimą juose. Mums svarbu, kad darbuotojai būtų saugūs ir žinotų, kokių veiksmų imtis, kad apsaugotų savo sunkiai gautas pajamas. Todėl leidinyje pateikiame 10 dalykų, kuriuos svarbu atsiminti darbuotojams, kurie dar nepasirinko II pakopos pensijų kaupimo.

Kita aktuali tema – infliacijos ir atlyginimų santykis. Remiantis Valstybės duomenų agentūros ir Finansų ministerijos preliminariais duomenimis, darbuotojų pajamos nebepasiveja infliacijos aukštumų, ir jų perkamoji galia sumažėjo beveik 6 procentais.

Daugelis darbuotojų jaučiasi tarsi bėgdami nesibaigiantį maratoną, kai iš visų jėgų stengiesi pasiekti tikslą ir bent akimirką atsikvėpti, bet tas tikslas vis tolsta. 

Ar šioje situacijoje yra išeičių? Esame tikri, kad yra. Čia dviračio išradinėti neverta – darbuotojai jaučiasi daug saugiau, kai didinama pastovioji jų atlyginimų dalis, ir kai tas didinimas neatsilieka nuo infliacijos rodiklio. 

Todėl vienas pagrindinių mūsų uždavinių metų pradžioje – su darbdaviu ieškoti būdų, kaip padidinti darbuotojų bazinį (tarifinį) darbo užmokestį.

Šiame numeryje kalbiname ir ilgametę narę, Naftininkų profesinės sąjungos tarybos narę, atstovaujančią AB „ORLEN Lietuva“ Gamybos padalinio Nr.3 darbuotojams, šio padalinio administratorę, Silvą Valkerienę. Silva yra viena iš aktyviausių tarybos narių, visuomet noriai įsitraukiančių į mūsų organizacijos veiklą, nuolat tobulėjanti ir siekianti mokytis bei savo žiniomis ir įgūdžiais prisidėti prie profesinės sąjungos veiklos.

Apie tai ir dar daugiau – šiame sausio numeryje, tad kviečiu skaityti!

Visą sausio mėnesio „NPS aktualijų“ leidinį rasite pasekę šią nuorodą:

http://naftininkai.pramprof.lt/images/NPS_AKTUALIJOS/NPS_aktualijos_nr17-2023-01.pdf

 

NPS pirmininkė Sonata Samoškienė

Joomla Template by Joomla51.com