Šįkart džiaugiamės galėdami pakalbinti mūsų ilgametę narę, Naftininkų profesinės sąjungos tarybos narę, atstovaujančią AB „ORLEN Lietuva“ Gamybos padalinio Nr.3 darbuotojams, šio padalinio administratorę, Silvą Valkerienę. Silva yra viena iš aktyviausių tarybos narių, visuomet noriai įsitraukiančių į mūsų organizacijos veiklą, nuolat tobulėjanti ir siekianti mokytis bei savo žiniomis ir įgūdžiais prisidėti prie profesinės sąjungos veiklos.

- Silva, trumpai prisistatykite: kuo dirbate AB „ORLEN Lietuva“, kiek metų?

AB „ORLEN Lietuva“ dirbu nuo 1989 m., tad šiemet jau bus 34-eri. Mano pareigos yra administratorė (su sandėlininkės pareigomis).

- Koks buvo Jūsų kelias į profesinę sąjungą?

Kai įsidarbinau į įmonę, tai iš karto ir tapau profesinės sąjungos nare, nes tais laikais taip buvo įprasta. Todėl galima sakyti, kad profesinės sąjungos dalimi esu daugiau nei 30 metų.

- Kodėl iki šiol esate profesinėje sąjungoje, kas jus motyvuoja joje likti?

Mano nuomone, būdami tam tikros organizacijos nariais galime plėsti akiratį, tobulėti ir komandoje, ir asmeniškai.

Be to, be profesinės sąjungos neturėtume kolektyvinės sutarties, nes tik esant įmonėje profesinei sąjungai yra pasirašomas šis svarbus susitarimas, kuriame susitariama su darbdaviu dėl papildomų naudų darbuotojams, neįtrauktų į Darbo kodeksą. 

Štai kitas pavyzdys: jeigu reikėtų eiti ir su darbdaviu kalbėtis vienam ir prašyti didesnio darbo užmokesčio, ar geresnių darbo sąlygų, tai ne visada paprasta, kartais pritrūksta drąsos, tačiau su profesinės sąjungos užnugariu jautiesi drąsiau.

O kur dar įvairūs mokymai, seminarai, ekskursijos - tik reikia turėti noro dalyvauti ir semtis žinių.

- Gal galite paminėti kokį nors svarbų įvykį, kai sulaukėte profesinės sąjungos pagalbos?

Esant reikalui, profesinė sąjunga padeda visada - tai ir materialinė parama, teisinė pagalba, nario atstovavimas derintis dėl darbo užmokesčio. Pernai  mano padalinio darbuotojams profesinės sąjungos pagalba buvo suvienodinti valandiniai atlygiai dirbant tos pačios vertės darbą.

- Su kokiomis problemomis daugiausia susiduria Jūsų gamybinio padalinio darbuotojai? Kokius klausimus jiems padedate spręsti?

Individualių problemų sprendžiame nedaug, dažniausiai kyla bendro pobūdžio klausimai: darbo užmokesčio didinimas, valandinio atlygio suvienodinimas, klausimai, susiję su kolektyvinės sutarties naudomis, kt.

- Ar rekomenduotumėte savo profesinę sąjungą kitiems kolegoms, kurie dar nėra nariai ir kodėl?

Vienareikšmiškai taip. Su darbuotojais dažnai diskutuojame, kodėl reikia būti profesinės sąjungos nariais. Juk kolektyvinės sutarties gėriu - papildomomis naudomis ir garantijomis - naudojasi visi darbuotojai (su tam tikromis išimtimis NPS nariams).

Tad jeigu nesi įstojęs į profesinę sąjungą, tuomet „dykai“ naudojiesi kitų kolegų sukurtu gėriu ir indėliu gerinant darbo sąlygas bei keliant darbo užmokestį. 

Profesinių sąjungų Lietuvoje ir svetur patirtis byloja – kuo daugiau narių profesinėje sąjungoje, tuo stipresnis darbuotojų balsas ir tuo lengviau pasiekti susitarimų su darbdaviu.

- Jūsų linkėjimai profesinei sąjungai, jos bendruomenei.

Profesinei sąjungai linkiu nenuleisti rankų, išlaikyti ir plėsti narystę, kuo geresnių susitarimų su darbdaviu ateityje. Darbuotojams, kurie dar nėra nariais, kviečiu jais tapti.

Kuo mūsų bus daugiau, tuo būsime stipresni, girdimesni, matomesni ir galėsime pasiekti geresnių naudų darbuotojams.

“Stiprybė – vienybėje!”.

- Ačiū Jums už pokalbį!

Joomla Template by Joomla51.com