Gerbiama NPS bendruomene,

Ilgėjantys vakarai, krintantys lapai ir rudens rimtis kviečia ilgėtis kažko jaukaus ir šildančio. O Vėlinių išvakarės grąžina mintis apie mūsų artimuosius, su kuriais kažkada suvedė gyvenimas, taip pat kviečia peržvelgti santykius su esančiais šalia, stiprinti tarpusavio ryšius.

Ne veltui ir profesinių sąjungų bendruomenėje rudenį gausu susitikimų, konferencijų, mokymų ir kitokių veiklų, kurios suartina ir stirpina solidarumo jausmą. To ypač reikia užklupus nelengvam laikotarpiui ir gausiai informacijai, labiau keliančiai įtampą nei teikiančiai tikėjimo rytojaus diena.

Norime būti organizacija, kuri, spręsdama painius darbo santykių klausimus, būtų ir viltį teikianti bendruomenė: siekiame skleisti žinią, kad visi esame vienoje valtyje, ir tik ieškodami išeičių kartu galime išlaviruoti neramiame problemų ir krizių sūkuryje.

Todėl spalio mėnesį organizavome susitikimus su nariais įvairiuose padaliniuose, darbdavio atstovais. Spalio 19 dieną viešėjo bei su AB “ORLEN Lietuva” darbdavio ir profesinės sąjungos atstovais susitiko Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Dalia Jakutavičė, jos pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Susitikimuose pavyko paliesti daug svarbių temų: diskutavome apie profesinės sąjungos veiklą, darbuotojų atstovavimą, socialinio dialogo naujoves, darbo užmokesčio didinimo tendencijas, pramonės sektoriaus įmonių veiklos aktualijas. Kalbėta ir apie kolektyvinių sutarčių naudą, darbuotojų įsitraukimą į profesinės sąjungos veiklą, profesinių sąjungų judėjimo aktualijas, kt.

Taip pat spalį vyko NPS narių susitikimas su Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) atstovais. Susitikime buvo diskutuojama apie psichologinio smurto ir priekabiavimo darbe bei artimoje aplinkoje prevenciją, bendrovėje taikomas mobingo, diskriminacijos ir priekabiavimo prevencijos taisykles bei etikos kodeksą, svečiai atsakė į kilusius klausimus.

Be to, profesinė sąjunga spalio 28 d. organizavo išvyką į Šiaulius, kur aplankėme AB "Šiaulių energija“, susitikome su profesinės sąjungos aktyvu, vyko edukacinė programa.

O mūsų darbuotojai, kurių darbas susijęs su chemija, spalio 23-ąją minėjo savo profesinė šventę – Chemiko dieną. Ta proga kalbinome pozityvią energiją spinduliuojančią Iloną Vasiliauskaitę, AB "ORLEN Lietuva" laborantę. Kviečiame skaityti interviu su šia jauna NPS nare!

Linkiu Jums visiems jaukumo ir vidinės šviesos!

Taip pat primenu, kad, kilus klausimams, visada galite kreiptis į profesinę sąjungą el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., ar telefonu +370 620 97348.

 

Nuoširdžiai

Sonata Samoškienė

***********

NPS pirmininkės Sonatos Samoškienės įžanginis žodis iš 2022 m. spalio mėnesio leidinio "NPS aktualijos".

Jį galite parsisiųsti čia:

http://naftininkai.pramprof.lt/images/NPS_AKTUALIJOS/NPS_aktualijos_nr_14-2022-10.pdf

 

 

 

Joomla Template by Joomla51.com