Išleistas jau 11-asis, birželio mėnesio, "NPS aktualijų" leidinys. Jį parsisiųsti galite čia:

http://naftininkai.pramprof.lt/images/NPS_AKTUALIJOS/NPS_aktualijos_nr_11-2022-06.pdf

Kviečiame skaityti čia ir dalinamės pirmininkės Sonatos Samoškienės įžanginiu žodžiu.

**********

Gerbiama NPS bendruomene,

Netrukus įpusės vasara, todėl visi norime spėti pasidžiaugti teisėtai pelnytu poilsiu ir paatostogauti. Profesinių sąjungų veikloje vasaros laikotarpiu taip pat numatoma mažiau aktyvių veiksmų ar sprendimų, nebent jie tampa neatidėliotini ir būtini. Tad šis laikotarpis ne veltui vadinamas “štiliumi”.

Visgi, tai nereiškia, kad atitolsime nuo nūdienos aktualijų Lietuvoje ir mūsų įmonėse. Būtent šiuo metu vyksta aktyvios diskusijos dėl minimalios mėnesinės algos (MMA). Profesinės sąjungos siūlo didinti MMA pagal dabartinę formulę, kai MMA keliamas 50 proc. nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio, kuris, beje, irgi didėja. Tokioms tendencijoms pritaria ir Lietuvos bankas, kuris skaičiuoja, kad MMA kitais metais turėtų būti 867,67 euro neatskaičius mokesčių, arba apie 610 eurų į rankas.

Žinome, kad MMA pokyčiai turi įtakos ne tik mažiausias, bet ir vidutines pajamas gaunantiems darbuotojams. Kintant situacijai, atlyginimai turi būti nuolat peržiūrimi ir apskaičiuojami. Juolab, kad ir perkamoji darbuotojų galia šiuo metu sparčiai mažėja: infliacija gegužę peržengė net 18 proc.

Manytina, kad, ekonomistams sutartinai progonozuojant recesiją ir visų būtinų prekių bei paslaugų pabrangimą, įžengiame į nelengvą laikotarpį. Todėl dar vasarą, kai bus aiškūs bendrovių pusmečio rezultatai, ir, tikėtina, rinkos tyrimo pagal HAY darbo apmokėjimo metodologiją gairės, su darbdaviu grįšime prie diskusijų apie darbo užmokesčio didinimą darbuotojams.

Šiame numeryje kviečiame skaityti pokalbį su NPS jaunimo atstove, AB „ORLEN Lietuva“ Pirkimų skyriaus specialiste, Rosana Teniene, kuri pastebi, kad šiuo laikotarpiu dauguma žmonių įsitempę, labai pasinėrę į savo gyvenimą bei rūpesčius, tad ji pasigenda šilto, žmogiško bendravimo.

Taip pat plačiau skaitykite apie birželio 11-12 dienomis, Šventojoje, vykusias Lietuvos pramonės darbuotojų šeimų sporto žaidynes, kuriose Naftininkų profesinės sąjungos komanda iškovojo penkias prizines vietas. Nuoširdžiai dėkoju visiems mūsų komandos nariams už aktyvų dalyvavimą ir iškovotas pergales!

Šį mėnesį, Lenkijoje, vyko ir Europos darbo tarybos narių susitikimas, kuriame Lietuvai atstovavo šios tarybos prezidiumo narė, mūsų kolegė Zita Vilkauskaitė. Apie tai ir kitas naujienas plačiau – šiame leidinyje. Kviečiu skaityti!

Gražių, saulėtų ir puikių atostogų! O dirbantiems linkiu saugoti save karštų dienų metu. Kur bebūtume, ką bedarytume, saugumas - svarbiausia!

Nuoširdžiai

Sonata Samoškienė

 

Joomla Template by Joomla51.com